Dolu tribünler

Fenerbahçe Anadolu Efes Euroleague maçı dolu tribünler önünde oynandı. Bu maç yalnız Türkiye’de değil, Avrupa basınında da yer aldı. Tribünlerin dolmasının altında Fenerbahçe kulübünün eski başkanı Aziz Yıldırım var. Bugün kulüp başkanlarının hemen hepsi kulüplerinin spor kulübü olduğunu yok sayıp logolarının futbol kulübü olduğu inancıyla görev yapıyorlar. Aziz Yıldırım bunu değiştirdi. Fenerbahçe’nin sadece futbol kulübü olmadığını, bir spor kulübü olduğunu görüp diğer branşlara ilgiyi artırdı. Bugün Avrupa’da Fenerbahçe basketbolunun çok güçlü ve kalıcı bir şöhreti varsa bu Aziz Yıldırım’ın sayesindedir. Kendisine bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz. Bizi sevindiren diğer bir şey ise bugünkü Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un da basketbola gösterdiği ilgidir.
 
Fenerbahçe – Efes maçını ülkemizin en iyi iki koçu yönetti. Obradoviç’ten herhalde öğrenecek çok şeyimiz var. Bunlardan en önemlisi, aynı zamanda öğrenilmesi en kolayı onun sadece sahadaki oyunculara değil, kenarda oturanların tümünü de oyuna konsantre etmesidir. Oyuncular o anda oynadıkları oyundan başka bir şey düşünmez, tüm dikkatlerini maçın kazanılmasına odaklarlar.
 
Ergin Ataman’a gelince, onun Türkiye’nin en iyi koçu olduğu tartışılmaz. Ergin artık sadece Türkiye’nin değil Avrupanın da en iyi koçu olma yolunda hızla ilerliyor, kendisini tebrik ediyoruz.
 
Euroleague’den sonra ligimizdeki Anadolu Efes-Generbahçe maçının da dolu tribünlere oynanması sevincimizi bir kat daha artırdı.
 
Geçen gün televizyonda izlediğim başka bir şey beni çok sevindirdi. Televizyonda Teksüt Bandırma’nın, genç oyuncu yetiştirme organizasyonu gösteriliyordu. Gördüklerime inanamadım. Eğer siz bana Türkiye’nin başka neresinde var diye sorarsanız cevabım çok net ve kesin olacaktır. Böyle bir organizasyon değil Türkiye’de, Avrupa’da bile azdır. Bu yüzden Özkan Kılıç Bey’e ve yardımcısı Turgay kardeşimizi tebrik ederim.
 
Son olarak teşekkür edeceğimiz konu ise basketfaul basketbol sitesidir. Basketfaul’ün sahibi Necip Kapanlı’nın da eski bir basketbol hakemi olduğunu biliyoruz. Biz eskiden Necip Bey’in çaldığı her faüle itiraz ederdik. Ama şimdi basketfaul sitesiyle Türk basketboluna o kadar faydalı olmaya çalışıyor ki, bu tür sitelerin artmasını bekliyoruz.
 
Türkiye’de basketbolu futbolun baskısından kurtarmak için aklıma bazı şeyler geliyor. Futbolun önceliğinin sebebi basit; genç çocuklar mahallelerindeki arsaya iki taş yerleştirip kale oluşturarak şut atmaya başlarlar. Basketbolda ise oyuna başlamak için pota ve çember lazım. Bu yüzden ben basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan rica ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığınız kampanyaya hız verip okullara mümkün olduğu kadar çok pota gönderin. Sponsorlara sözünüz geçiyor, eğer bunu da başarırsanız basketbol tarihine tekrar geçersiniz.
 
Son olarak Oktay Mahmudi’yi de basketbol dünyasına kazandırın. Oktay Mahmudi de bir Ergin Ataman olma şansına sahip olabilir. 
 

Sevgiler, saygılar. 

Kaynak: Basketfaul.com