Büyük Bekleyiş

G.Saray Basketbol Başkanı Granit, ‘‘Metin Oktay Tesisleri’nin G.Saray’a kazandırılması Türk basketbolu için bir dönüm noktası olacak” dedi.

G.Saray camiası, İstanbul BŞ Belediyesi’nin Tarabya’daki Metin Oktay Tesisleri’nin sarı kırmızılı kulübe kazandırılmasını heyecanla bekliyor. G.Saray Basketbol Başkanı Yalçın Granit, ‘‘Metin Oktay Tesisleri’nin G.Saray’a kazandırılması Türk basketbolu için bir dönüm noktası olacak” dedi.

Granit, ‘‘Yıllar önce bir belediye başkanı Lütfü Kırdar’daki basketbol heyecanını Abdi İpekçi Salonu’na götürdü. Böylece seyirci için, başta ulaşım bir çok güçlük ortaya çıktı. Şimdi başka bir belediye başkanının tarihe geçme şansı var. Metin Oktay Tesisleri G.Saray’a verilirse, kulübümüz, antrenman ve bazı maçları oynamak için önemli bir salona kavuşacak. Müessese kulüplerimiz İstanbul’da salonları dolduramıyor. Kulüp takımlarının ise geniş taraftar kitlesine yanıt verecek salonları sınırlı. Bu yüzden bu tesisin G.Saray’a verilmesi, hem kulübümüz, hem de Türk basketbolu için büyük bir kazanç olacak” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet