Karşıyaka çok yaşa

Son yazımda 18.000 defa okunduğu için ne kadar mutlu olduğumu yazmıştım. Bir sonraki yazım ise 23.000 kere okunmuş. Dünyanın en mutlu adamı olduğumu söylesem yanlış olmaz.
 
Avrupa’da futbolun basketbola olan baskısından kurtulan iki ülke var diye yazmıştım; Litvanya ve Yunanistan. Bunlara Türkiye’den de ufak bir parça eklendi: Karşıyaka.
 
Karşıyaka’da basketbol belki de futboldan daha çok seviliyor. Maçları izlerken Karşıyaka seyircisinin basketbola olan sevgisini görüp gururlanıyoruz. Bizim oynadığımız tarihlerde de Karşıyakalı basketbol seyircisi böyleydi. Seyirciler İstanbul’a gelip, kendi masraflarını ödeyerek takımlarına destek olurlardı. Artık bütün temennimiz Karşıyaka’daki basketbol sevgisinin bütün anadoluya yayılması.
 
Gelelim günün en ciddi konusuna. Fenerbahçe basketbol takımında çalkantılı hal hala devam ediyor. Çalkantı De Colo’nun transferiyle başladı. Ona gösterilen itibar ve ödenen para kafaları karıştırdı. Karışıklık hala sürüyor. Ve o hale geldi ki tribündeki Fenerbahçe taraftarları Obradovicç diye bağırırken, Obradoviç’in görevden ayrılması konuşulur hale geldi. Ben yabancı koçlardan yana hiç olmadım. Ama bizim, hepimizin Obradovic’ten öğrenecek çok şeyimiz var. Obradovic Fenerbahçe basketbol takımıyla Türk basketboluna büyük katkılarda bulundu. Ama Fenerbahçe’deki dalgalanmayı tek başına çözemez, bu gözüküyor. Bunun için Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un da işin içine girmesi gerek. Çünkü çalkantının sebebi yetenek veya fizik eksikliği değil, daha çok psikolojik. Başkanın maçları tribünden izlemesi yetmiyor. Onun maç öncesi hatta devre aralarında bile soyunma odasına girerek hem Obradovic’e hem de oyunculara moral vererek onları coşturması gerek. Ben bu uygulamanın çalkantıyı sonlandıracağına inanıyorum. Ben Ali Koç Bey’i tanımıyorum. Onu tanıyan Fenerbahçeli’lerin bu yazıyı kendisine iletmelerini çok isterim.
 
Sonuç; Fenerbahçe takımında hala sakat olan Veselly yerine yeni ve güçlü bir pivot almak da çare olabilir. Bu transfer de zaten yapıldı. Bugün Fenerbahçe’de birbirinden iyi birçok oyuncu var. Ali Koç’un katkısıyla çalkantısı bitecek Fenerbahçe’yi hoş geldin Fenerbahçe diye alkışlayıp gururlanmayı bekliyoruz.
 
Sevgiler, saygılar..
 
Kaynak: Basketfaul