Erhan Toker ve çocukları Türk Basketbol ekolünü çizdi

Milli Takımımız ilk yarıda benim gördüğüm en iyi Türk takımlarından biriydi. Atakol Turnuvası’ndaki bütün maçlarını seyretmiştim. O günden bugüne büyük mesafe kazanıp özelliklerini geliştirmişler.

Bugüne kadar hayatımda hiçbir Türk takımının bu kadar hızlı oynadığını görmedim. Yaptıkları iyi adam adama savunmanın sonuçlarında her oyuncumuz deparla hücuma gitti. Bugün Amerika’da oyuncuların kaç depar attıkları sayılıyor. Bu maçın ilk yarısında oyuncularımızın deparları hem kendileri, hem Türk Basketbolu için rekor seviyedeydi.

Türk Basketbol ekolü deyince herkesin kafası karışır, çünkü belirlenmiş değildir. Akla daha çok yarı saha set oyunları, yavaş oynanan ikili oyunlar gelir. Türk oyuncularının basketbola ne kadar yetenekli olduğunu biliyorduk ama hızlı oynayabileceklerini ilk kez(ilk yarı için) gördük. Avrupa’da basketbolun en önemli temsilcilerinden birini sürklase ettik. Bütün bu başarıyı ben koç Erhan Toker’e bağlıyor ve onu tebrik ediyorum. Türk Basketbolu için yeni bir çığır açtı. Belli ki oyuncular yoruluyorlar, ikinci devre alan savunması ile yavaş oynayan klasik Türk Basketboluna döndük.

Finalde şampiyon oluruz, olmayız… Önemli değil… Ama ilk yarıdaki oyunumuzla Türk Basketbolunun ufkunu açtık ve bu yeni anlayışla Türk Basketbolunu şampiyon yaptık. Staffımızı, bütün oyuncularımızı alınlarından öpüyorum…

Kaynak: Basketfaul.com